Експерти з Німеччини роз’яснили українському бізнесу особливості інтегрованого дозволу 05.04.2016

30 березня 2016 року Торгово-промислова палата України в рамках співпраці з Програмою зеленої економіки організувала міжнародний семінар «Використання системи інтегрованих дозволів».
Угода про Асоціацію між Україною та ЄС, а також План заходів Кабінету Міністрів України передбачають введення положень Директиви 2010/75/ЄС, що дозволить впровадити найкращий європейський досвід для надання дозвільних документів при здійсненні господарської діяльності підприємствами України.
Завдяки імплементації Директиви буде забезпечено підвищення ефективності використання природних ресурсів, конкурентоспроможності продукції за рахунок використання найкращих технологій, зменшення негативного антропогенного впливу на здоров’я людини та довкілля.
Загалом, положення Директиви 2010/75/ЄС є дієвим інструментом для:
– використання інтегрованого підходу до оцінки негативного впливу запланованої діяльності виробничих підприємств у процесі надання дозволу;
– стимулювання використання найкращих із доступних технологій і методів управління;
– удосконалення прозорості процедури надання інтегрованого дозволу;
– участі зацікавленої громадськості у процесі надання інтегрованого дозволу.
«Основними завданнями Директиви 2010/75/ЄС є профілактика, зменшення й уникнення забруднення навколишнього середовища промисловістю, а також запобігання перенесенню шкідливих речовин між різними об’єктами навколишнього середовища. Крім цього, положення Директиви забезпечують рівність шансів у Європі завдяки адаптації екологічних вимог до промислових установок», – пояснила Сандра Лойтхольд, представник німецької Федеральної служби з питань навколишнього середовища.
Розповідаючи про досвід Німеччини з впровадження відповідної Директиви, експерт наголосила на важливості залучення громадськості до даного процесу.
На семінарі також було обговорено застосування висновків про найкращі доступні технології у рамках національного законодавства та правові питання впровадження в Україні інтегрованого дозволу, передбаченого Директивою ЄС.
Загалом, учасники заходу відмітили надзвичайну важливість міжнародного семінару. Усі присутні змогли ознайомитись із успішним застосуванням Директиви про промислові викиди на прикладі Німеччини й отримали цінні рекомендації безпосередньо від провідних експертів ФРН.


Календар подій

Анонс подій

Всі події