Перше офіційне засідання зі створення Наглядової ради з розробки національної стратегії Поводження з відходами. 07.04.2016

1 квітня 2016 року за сприяння Програми зеленої економіки відбулося перше офіційне засідання зі створення Наглядової ради з розробки національної стратегії Поводження з відходами.

До складу Наглядової ради увійшли заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов, заступник Міністра – керівник апарату Міністерства екології та природних ресурсів Світлана Коломієць, заступник Міністра з питань європейської інтеграції Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Роман Чуприненко, старший менеджер департаменту енергоефективності та зміни клімату ЄБРР Сергій Масліченко та директор Програми зеленої економіки Дагмар Ецер.

Необхідність реформування системи поводження з відходами спричинена вкрай незадовільним становищем в цій галузі в Україні. Наразі майже немає інформації щодо обсягів відходів, кількості полігонів, сміттєзвалищ, наявних ресурсів з переробки тощо. Не побудована інфраструктура з роздільного збору, сортування та утилізації твердих побутових відходів, і, як наслідок, низький рівень перероблення й утилізації та високий рівень їх захоронення (у 2014 році захоронено на полігонах 96,4% ТПВ).

Заступник Мінекономрозвитку Максим Нефьодов зазначив: «Сьогодні в Україні фактично відсутня система поводження з відходами. Існуюча інфраструктура дуже фрагментарна: є локальні пункти прийому, але вони розрізнені і не в змозі забезпечити повноцінну утилізацію. Так само фрагментарно відбувається і регулювання цієї сфери. Але головною проблемою залишається саме збір вторинної сировини. Необхідно стимулювати як операторів ринку, вводячи прозорі і зрозумілі правила гри, так і простих громадян. Треба розвивати культуру поводження з відходами, оскільки звичка сортувати сміття, нажаль, ще не встигла прижитися».

З метою комплексного вирішення проблем у цій сфері учасники зустрічі попередньо погодили проект Меморандуму щодо співпраці у побудові в Україні ефективної сучасної системи поводження з відходами, яка відповідала б найкращим світовим практикам. Серед першочергових завдань визначено проведення моніторингу стану полігонів та сміттєзвалищ та оцінка поточного стану ресурсів України у поводженні з відходами. Крім того, сторони об’єднають зусилля для розробки національної стратегії Поводження з відходами.

На основі національної стратегії Поводження з відходами буде доопрацьовано рамковий закон про відходи, який стане основою для розробки регуляторних документів для кожного типу вторинної сировини.


Календар подій

Анонс подій

Всі події