Назва проекту
Програма підтримки зеленої модернізації української економіки
За дорученням
Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ)
Країна
Україна
Ключовий партнер
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
Тривалість
лютий 2014 р. – червень 2018 р.

Контекст

З часу останньої світової економічної кризи структурні проблеми в економіці України стають все більш очевидними. Зниження ринкових цін і скорочення попиту на сталь безпосередньо вплинули на українських виробників та експортерів. Ще одним значним викликом є ресурсномістке й екологічно шкідливе виробництво, особливо в галузях важкої промисловості. Міністерство економічного розвитку та торгівлі України визнає необхідність економічної структурної адаптації в напрямку енергоефективного та ресурсозберігаючого виробництва. Однак розробникам політики не вистачає необхідних експертних знань і можливостей для створення інструментів, організаційних структур і законодавчої бази з метою інституціоналізації зеленої економіки в Україні.

Загальна мета

Державні установи, малі та середні підприємства, а також професійні об‘єднання кращим чином використовують передові знання та нові інструменти задля розвитку зеленої економіки.

Рівні діяльності та цілі

Національний рівень - Міністерство економічного розвитку та торгівлі посідає стратегічне місце в процесі модернізації економіки порівняно з іншими міністерствами. Регіональний рівень - державні установи, організації недержавного сектору, окремі великі підприємства, малий та середній бізнес, а також представники громадянського суспільства ведуть діалог з тематики енергоефективного та ресурсозберігаючого управління. Бізнес асоціації та торгово-промислові палати підвищують рівень своїх послуг у сферах енергоефективності та ресурсозбереження. Рівень компаній - надавачі бізнес-послуг підвищують якість консультацій і послуг щодо енергоефективних та ресурсозберігаючих технологій.

Партнери

На національному рівні бенефіціаром є Міністерство економічного розвитку та торгівлі, і ключовими партнерами виступають Міністерство фінансів, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, Міністерство екології та природних ресурсів, Міністерство енергетики та вугільної промисловості, ТПП України, Центр ресурсоефективного та чистого виробництва, Мережа Глобального договору в Україні, Центр "Розвиток корпоративної соціальної відповідальності". На регіональному рівні - обласні ради, обласні державні адміністрації, ТПП та бізнес-асоціації, окремі великі підприємства, організації громадянського суспільства. На рівні компаній – надавачі послуг у сфері енергоефективності та ресурсозбереження.

Календар подій

Анонс подій

Всі події